Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/kurtulus/public_html/wp-includes/functions.php on line 4187
Soner | Kurtuluş Kiliseleri Derneği

Kurtuluş Kiliseleri Derneği

1969 yılında Ankara’da dünyaya geldim. 16 yaşında bir Koreli ile tanıştım. Bize mahallemizde Taekwondo öğretiyordu, ben de onun öğrencisi olmak istedim. Gittim ve kaydoldum. O sırada hayatım çok zor gidiyordu. Yoksul bir ailenin çocuğuydum, okulda başarılı değildim, kaybolmuş bir şekilde inşaatlarda çalışıyordum. Ailemle aram çok iyi değildi. Hayatımda bir anlam yoktu. Oysa her zaman hayatımın anlamlı olmasını isterdim.

Taekwondo yapmayı çok sevdim. Birkaç yıl Taekwondo çalıştım ama hayatım istediğim gibi değildi. Bir Kurban bayramında Koreli Hocamı evinde ziyaret ettim. O gün bana neden kurban kestiğimizi sordu. Ben de Müslümanlığa göre cevap verdim. Ama o soruyu tekrar sordu. Tanrı, bir babadan oğlunu kurban etmesini neden istedi??

Öyle sorunca çok ilginç geldi ve ben araştırmaya başladım. Önce Müslümanlığı araştırdım ve başka inançları araştırdım. Beni tatmin edecek bir yanıt bulamadım. O zaman ona gidip tekrar sohbet etmeye başladık ve ben ona sordum, o da ayrıntılı bir şekilde anlattı. İnsanın temel sorununun günah olduğunu söyledi. Bu günahtan iyilik yaparak ve sevap işleyerek kurtulamayacağımızı anlattı. Tek kurtuluş yolunun günahlarımız için bir kurban gerektiğiydi. Bütün Eski Antlaşma Kitaplarında günahı ve günahtan kurtuluş yolunu Tanrı halkına göstermiştir. Ama asıl kurbanın, ?İsa Mesih olduğu müjdesi verilmiştir.

Ben bu Kutsal Kitap bilgisini zihnimle anlamıştım, fakat yürekten kabul etmemiştim. Bana müjdeyi veren bu Koreli ailenin evlilik hayatı, ilişkileri bana ve diğerlerine karşı yaklaşımı daha önce astlamadığım türdendi. Çok sevgi doluydu. Ben bu davranış kalıbını tanıştığım birçok insanda görememiştim. Sonra hayatım daha da kötüleşti. Hiçbir ümidim kalmamıştı. Bir gece hayatım anlamsız olduğuna karar verdim. Bu boşluk içindeyken Koreli arkadaşımın bana verdiği İsa filmi aklıma geldi. Ona izlemeye karar verdim ve izledim sonuna kadar. Filmin sonunda hayatıma gerçek anlamı ve günahtan kurtuluşu yalnızca İsa Mesih’in verileceğine inandım ve İsa Mesih’i hayatıma davet ettim. Ertesi gün Koreli arkadaşıma gidip müjdeyi verdim. Çok sevindi ve birlikte yeniden dua ettik. Birlikte ettiğimiz dua çok etkiliydi. Duadan sonra kendimi kaldıramayacağım ağırlıklardan kurtulmuş gibi özgür hissettim ve eve dönüp aileme artık Hıristiyan olduğumu söyledim. Onlar çok sert tepki gösterdiler. Ama ben vazgeçmedim. Çok zor bir yıl geçirdim. Beni kararımdan döndürmek için her şeyi yaptılar. Ama bu baskılar, beni vazgeçirmekten çok inancımın pekişmesini sağladı.

Ailemde Hıristiyan olmama en çok tepki gösteren büyük ağabeyim idi. Bir gün ibadetimize katılacağını söyledi. İbadetten sonra düşünceleri değişti ve iman etti. Onun Hıristiyan olmasından sonra benim evdeki sıkıntılarım bitti. Ondan bir yıl sonra kız kardeşim iman etti. Birkaç yıl sonra küçük erkek kardeşim iman etti. Sonra annem ve babam iman etti. Tanrı ailemde çok mucizeler yaptı. Tanrı benim hayatıma gerçek bir anlam verdi. Onun bana yaşam ve hayatıma anlam veren kurtuluş Müjdesi’ni erişebildiğim kadar çok kişiye anlatmak istiyorum. İlk olarak Hıristiyan çocuklar için kitaplar basıp tatil gezileri düzenleyen ve dergi çıkaran bir yayınevinde uzun yıllar çalıştım. Çocuklar için Kutsal Kitap’tan öyküler, adı altında bir kitap yazarak Kutsal Kitap’ı öyküleştirdim. Sonra Radio Shema’da çalışmaya başladım. Eğer Tanrı beni iyileştirdiyse, benim hayatıma anlam kattıysa ve günahlarımdan özgür kıldıysa, herkesi kurtarabilir ve herkese umut verebilir. Sizler de hayatınız için bu kadar önemli olan konuda kendiniz bir arayışa girebilirsiniz. Tanrı, İncil’de Matta 7. Bölüm, 7. ayette; Dileyin, size verilecek, arayın, bulacaksınız, kapıyı çalın, size açılacaktır, diyor. Tanrı, güvenilirdir. Eğer yüreğinizde minicik bir arayış varsa, o size mutlaka kendisini gösterecektir. Amin!