Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/kurtulus/public_html/wp-includes/functions.php on line 4187
Radio Shema | Kurtuluş Kiliseleri Derneği

Kurtuluş Kiliseleri Derneği

Website: http://www.radioshema.com


Notice: Undefined offset: 0 in /home/kurtulus/public_html/wp-content/plugins/wp-bootstrap-gallery/wpb-gallery.php on line 268

Notice: Trying to get property of non-object in /home/kurtulus/public_html/wp-content/plugins/wp-bootstrap-gallery/wpb-gallery.php on line 268

Notice: Undefined offset: 0 in /home/kurtulus/public_html/wp-content/plugins/wp-bootstrap-gallery/wpb-gallery.php on line 271

Notice: Trying to get property of non-object in /home/kurtulus/public_html/wp-content/plugins/wp-bootstrap-gallery/wpb-gallery.php on line 271

Notice: Undefined offset: 0 in /home/kurtulus/public_html/wp-content/plugins/wp-bootstrap-gallery/wpb-gallery.php on line 275

Notice: Trying to get property of non-object in /home/kurtulus/public_html/wp-content/plugins/wp-bootstrap-gallery/wpb-gallery.php on line 275

RADIO SHEMA

 • Radyo Shema 2001 yılında Ankara Kurtuluş Kilisesinin önderliği ve himayesinde kuruldu.
 • Zengin bir yayın içeriğine sahip, yayınlanan müziklerin %90’ı Hıristiyanların çıkardıkları albümlerden oluşmaktadır. Kutsal kitap öğretişleri, vaazlar ve kutsal kitap konulu programlar ağırlıktadır. Bunun yanında nitelikli haber bültenleri, kültür sanat, spor bültenleri sunulmaktadır. Kamusal sorumluluk anlamında bir de sivil toplum programı düzenli olarak yayınlanmaktadır. Kutsal kitaptan bölümler, ayetler her yarım saatte bir radyodan duyulabilir. Bu arada keyifli müzik programları da mevcuttur. Kutsal kitabın daha iyi anlaşılması için farklı türlerde radyo tiyatroları da dinleyicilerin bereket aldığı programlardandır.
 • 2005 yılında bir bayrak değişimiyle Soner Tufan radyonun genel müdürü olunca ciddi değişiklikler oldu. Radyo Shema daha açık, daha etkili ve profesyonel bir anlayışla hem kiliseler arasında, hem de öbür radyo televizyon kurumları arasında tanınmaya başladı. Sektörün en eski ve etkili derneği olan Tüm Özel Radyo Televizyon Yayıncıları Derneği, Turyadın genel sekreteri seçildi. Hıristiyan kimliği herkesçe bilindiğinden iyi bir tanıklık sergileyebildi. 2005 yılında var olan programlar yüz saati bulmazken, şimdi on binlerce saati aştı, hemen hemen her alanda ve konuda rahatlıkla, hem de profesyonel program üretebilmenin de merkezi olabildi.
 • Ankaradaki tüm kiliselerin sevdiği, sahiplenildiği ve hem maddi, hem de manevi olarak desteklendiği Radyo Shema seküler dünyadan da reklamlar alarak ekonomik olarak güçlenmeye başladı. Hem imanlıların, hem de imanlı olmayanların zevkle dinledikleri bir radyo haline geldi.

Vizyonumuz
Dinleyicilerimize Tanrının kurtaran sözünü en açık ve anlaşılır bir şekilde, sürekli, düzenli ve keyif alacakları şekilde, profesyonel bir anlayışla anlatarak onların Tanrıyla barıştırmalarına aracılık etmektir.

 

Ankara hakkında
Türkiye’nin başkenti olan Ankara’nın nüfusu: yaklaşık olarak 5.000,000dir. Çevre ilçelerle birlikte nüfus 8 milyonun üzerine çıkar.
Ankara ilinde farklı büyüklükte 10 tane topluluk ve bu topluluklarda 1000’den fazla İsa Mesih imanlısı vardır.

Bazı programlarımız

 • Umut Engel Tanımaz – Bu programın amacı ülkemizde yaşayan engellilerle ilgili farkındalığı artırmaktır. Engellilerle kendi zorluklarını üstesinden gelmelerini sağlayacak pratik bilgiler ve yaşam öyküleri anlatarak umutla yaşamaları için hem engellileri, hem de ailelerini teşvik etmek amacıyla yapılıyor.
 • Benim Öyküm -İsa Mesih’e iman eden kişilerin her birinin özel bir hikâyesi vardır. Bu programda insanların İsa Mesihe iman yolculuğunu ve hangi aşamalardan geçerek Hıristiyan olduklarını anlatmaktadırlar.
 • Kadına Dair – Rabia Yılmaz Tufanın, Senem Ekener ile birlikte hazırlayıp sunduğu, kadınların sorunları ve bu konularla ilgili Kutsal kitap bakış açısıyla Hıristiyan etiğine uygun ilkelerin anlatıldığı, kadına dair her şeyin olduğu içi dolu bir program.
 • Marangoz-DJ Barkın farklı müzik tonlarından seçerek oluşturduğu dinamik ve keyifli bir program.
 • Umudun Eli – Radyo Shemanın en kısa radyo tiyatrosu. Özüdoğru ailesinin yaşantısında gündelik hayatta karşılaşabildiğimiz her konuda bize yeni bir yaklaşım kazandıran, öfke, bağışlama, kürtaj, gerçek sevgi ve insana özgü her türlü duygu ve düşüncenin konuşulduğu, Tanrı Sözünün yormadan verildiği program.
 • Şehitlerin Sesi – Dünya üzerinde hiçbir inanç Hıristiyanlık kadar şehit vermemiştir. Günümüzde de en çok şehit verilen inanç Hıristiyanlıktır. Bu program geçmişten günümüze her coğrafyadan şehitlerin hikayeleri ve Tanrıya sadakatleri anlatılıyor.
 • Pazar kilisesi – Pazar günü Radyo Shema bir kiliseye dönüşüyor, sabahın erken saatlerinden gecelere kadar birçok vaaz, öğretiş ve tapınma ezgileriyle imanlıların ve kiliseye gidemeyenlerin ruhsal besinlerini alacakları tüm güne yayılan program.

Turkiyedeki Hristiyanlık
Türkiyedeki Hıristiyanlar sayısı nüfusa göre çok azdır. Bu topraklarda yüz yıl önce nüfusun üçte birinin Hıristiyanlardan oluştuğunu duymak şaşırtıcı olabilir, oysa bugün Protestan Hıristiyanlar sayısı daha da azdır.
Türkiyede Hıristiyanlık çok yanlış bilinmektedir. İnsanlar okullarda, kitaplarda ve izledikleri televizyonlarda gördüklerinden Hıristiyanlığı bilmemektedirler, sayısız ön yargı ve hatta düşmanlığa varan bir bakış açısına sahiptirler. Ülkede mahalle baskısı çok yaygındır. Bütün bu yanlış anlamalar yüzünden Hıristiyanlara karşı baskı ve saldırılar 2005-2010 yılları arasında tavan yapmıştır. Her yıl hazırlanan hak ihlalleri raporlarında Protestan kiliselere ve önderlerine yönelik en azından 30 civarında saldırı olmaktadır. 2007 yılında Malatyada 3 Hristiyan (2 Türk ve 1 Alman) vahşi bir işkenceyle boğazları kesilerek öldürülmüştür. Suçüstü yakalanmalarına karşın bugün denetimli serbestlik yasasından faydalanarak tutuksuz yargılanmaktadırlar.

Dinleyicileri tepkileri
Türk halkı fikir ve düşüncelerini çok ifade etmeyi sevmese, tercih etmese de Radyo Shema her hafta bir çok mektup, mesaj ve telefon almaktadır. Gelen tepkiler iki türlüdür, ya mutluluklarını ifade ederler, ya da öfkelerini. Radyo Shema Rtük ve devlet tarafından izlenen, yasalara uygun bir şekilde yayınlarını yapan özgür bir kurumdur. Yayın içeriği açısından da kimseye hakaret etmeyen, kimseyi rencide etmeyen, her inanca ve inanç sahibine sonsuz bir saygı ile yaklaşan, Hristiyanlığı da empoze etmeye çalışmadan bilgilendirme şeklinde anlatan bir yayın kuruluşudur. İnancını anlatmanın yasal bir engeli olmadığı gibi, yasal yayın ilkelerini ihlal etmez. Dinleyici mektuplarından bazı örnekler;

“Pazar günleri kiliseye gidemiyorum ama sizin Pazar Kilisesi programlarınızı dinleyince kendimi sanki kilisede gibi hissediyorum. Pazar günü yaptığınız özel programlar harika.”

“Dinimizi değiştirmeye çalışıyorsunuz, ülkemizde bunu yapamazsınız. Buna karşı yasal süreçleri başlatmak için, sorumlu kişilere şikâyet edeceğim.”
“(Benim Öyküm) programını sadece dinlenmekle kalmıyor, bayılıyorum. Bana kafa karıştırıcı gelmiyor, tersine dinleyince çok rahatlıyorum. Seçtiğiniz bütün konulara bayıldım. Dinleyicileri kandırmaya çalışmıyorsunuz. Sadece boş bir ses çıkartmıyorsunuz. Sizi dinlenmeye devam edeceğim.
-Karşı taraftan bir arkadaş?

Radyo Shemayı keşfettiğimden beri, iş yerimden eve dönerken her zaman dinliyorum. Bütün stresim gidiyor. Hayatıma renk kattığınız için çok teşekkürler.”

“Meksikadan geliyorum ve Radyo Shema’yı bir gazetede haberinden öğrendim. Tanrı sizin hizmetinizi bol bol bereketlesin. Türkiye’de arkadaşlarım var ve bu radyo Türkiyede de olduğu için onların adına çok seviniyorum. Meksikadan bereketler!!!!”

“Yıllardır sizin programlarınızı takip ediyorum. Sizin güzel müzikleriniz ve zengin programlarınız okuduğum ve çalıştığım uzun geceler boyunca bana eşlik etti. Çizginizi hiç bozmadan devam ettirmeniz için Tanrıya dua ediyorum. İnsanları yorgun hayatlarından çıkarıp başka dünyalara götürdüğünüz için ve onları rahatladığınız için çok teşekkürler.”

Radyo Shemayı dinlemek bağımlılık yapıyor. Uyurken bile açık bırakıyorum. İnternetten kaliteli yayın dinlemek ne güzel. Şarkıları dinlerken sanki imanla doluyorum. Teşekkürler.”

Bu ve benzeri yüzlerce dinleyici mektubu mevcuttur.

 • Soner with CD
 • Soner ve Ismail