Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/kurtulus/public_html/wp-includes/functions.php on line 4187
Filipus | Kurtuluş Kiliseleri Derneği

Kurtuluş Kiliseleri Derneği

Website: http://www.filipus.org

Genel Bakış

Filipus Hizmet Eğitimi 2003’te Kurtuluş Kilisesi’nin bir hizmeti olarak başlamıştır. Amacımız hizmetkarların donatılmasına katkıda bulunmaktır. Bu amaca ulaşmak için katılımcıların hayatlarında üç farklı alan üzerine çalışıyoruz:

1) Bilgi

Hizmet etmek için bir takım bilgiye ihtiyacımız vardır.  Filipus’a katılanlar 5 alanda önemli bilgiler edinirler.  Kutsal Kitap, Teoloji, Ruhsal Formasyon ve Öğrencilik, Tarih ve Dinler, Pratik Hizmet Konuları başlıklı alanlarda seminerler veriyoruz.  Ayrıca katılımcılar her ay bir takım ayetleri ezberlemek ve konuyla ilgili kitapları okumakla, düzenlenen konferanslar ve toplantılara katılmakla yükümlüdür. Bilgi edinmek çok önemlidir ama bir hizmetkarın donatılması için yeterli değildir.

 2) Tecrübe

Bilgiden öte bir hizmetkarın pratik tecrübeye ihtiyacı vardır.  Hizmet etmeyi öğrenmek için hizmet etmek gerekir!  Bu nedenle katılımcılarımız çeşitli şekillerde düzenli hizmet fırsatlara katılırlar.  Örneğin, salı günleri Kurtuluş Kilisesinde bir Çorba Günü düzenliyoruz; bütün mahalleyi çorba içmeye davet ediyoruz.  Perşembe akşamları da Ankara otogarına gidip nohutlu pilav dağıtıyoruz.  Bazen müjde paylaşmak için sokaklara çıkıyoruz, bazen temizlik işleri yapıyoruz, bazen farklı kiliselerde hizmet ediyoruz.  Bütün bunlar önemlidir ama bilgi ve tecrübe bir hizmetkarın donatılması için yeterli değildir.

 3) Karakter

Bir hizmetkarın donatılmasında kaçınılmaz bir unsur da karakterin gelişmesidir.  Bir açıdan bilgi edinmek ve tecrübe kazanmak kolayken karakter geliştirmek zordur.  Karakterin gelişmesi disiplinli bir ortam gerektirir ve tek başına yapılan bir şey değil, toplumsal yaşamın bir parçasıdır.  Bu yüzden katılımcılarımız her hafta bir mentorla görüşürler. Birlikte bir aile olarak yaşadığımız için de birbirimizin karakterlerinin gelişmesine katkıda bulunabiliriz.  Bir insanın karakteri olgunlaştığında  edindiği bilgi ve kazandığı tecrübeler anlamlı olur.

 

 

Biz Kimiz

Filipus Hizmet Eğitimi Kurtuluş Kilisesinin bir hizmetidir. Filipus Hizmet Eğitimi olarak bütün kiliselere hizmet etmek istiyoruz ve Filipusa katılmak için Kurtuluş Kiliselerine üye olmak gerekmez.

Kurtuluş Kilisesinin bir yönetim kurulu bulunmaktadır ve Filipusun da kendi önderlik ekibi vardır.

Ne Yapıyoruz

Filipus Hizmet Eğitimi, Rabbe hizmet etmek isteyenleri donatmayı ve gelişmelerine katkı sunmayı hedefler.  Filipus bir sene süren bir programdan oluşmaktadır.  Bu programın yanı sıra, Filipus’un düzenlediği çeşitli hizmetler de vardır.  Ankara’da, Türkiyenin diğer şehirlerinde ve farklı ülkelerde hizmet ediyoruz.

Türkiyedeki kilisenin öğrenci yetiştirmek için bir sorumluluğu vardır.  Kilisenin uzun vadeli sağlığı için, bazı öğrencileri hizmetkar ve önder olarak yetiştirmeliyiz.  Bu sorumluluğu ciddiye alıyoruz.

Aynı zamanda Türkiye’deki kilisenin diğer uluslara karşı da bir sorumluluğu vardır.  Mesih İsanın buyurduğu gibi, uluslar arasında öğrenci yetiştirmeliyiz.  Kardeşler arasında böyle bir isteğin büyümesi için ve Türkiye kilisesinin diğer ülkelerdeki rolü için dua ediyor ve bir yol açmaya çalışıyoruz.

Tarihçe

Filipus Hizmet Eğitimi 2003 yılında Ankara Kurtuluş Kilisesi bünyesinde kuruldu.  O günden bugüne 50?den fazla hizmetkar Türkiye’deki bu programı bitirdi.

Günümüzde Filipus mezunları birçok yerde hizmet etmektedirler.  Adana’da, Mersin’de, Malatya’da, Ankara’da, İstanbul’da, Antalya’da, Kahramanmaraş’ta ve farklı ülkelerde bulunan mezunlarımız birçok alanda kiliselerinde hizmet ediyorlar.

2011?de Filipus Hizmet Eğitimi farklı yerlerde programlar açmaya başladı.  Bu yeni açılan programlar Filipus’dan ilham alıp, Ankaradaki ekibimize danışarak, kendi yerel kiliselerinin bünyesindeki hizmetler olarak devam etmektedir.

Şu anda Brezilya’da ve bir Orta Asya ülkesinde yerel Filipus programları bulundukları ülke kilisesine hizmet etmektedir.

 

  • filipus campus 3
  • filipus campus 4
  • filipus campus
  • filipus campus2